Κλείσιμο της σχολικής χρονιάς με μια ξεχωριστή δράση !!

Με μια πολύ όμορφη δράση, αποχαιρετήσαμε σήμερα τους μαθητές μας της Α και Β τάξης, στο Γενικό Λύκειο Καλαμπάκας με την ευκαιρία της λήξης του σχολικού έτους αλλά και της παγκόσμιας ημέρας περιβάλλοντος που ήταν η 5η Ιουνίου. Με τη βοήθεια του Δήμου Μετεώρων υλοποιήσαμε δράση δενδροφύτευσης στο υπό κατασκευή νέο πάρκο της Καλαμπάκας βάζοντας ένα μικρό λιθαράκι στην ανάπλαση και τον εξωραϊσμό της περιοχής.

Ταυτόχρονα προσπαθήσαμε να μεταδώσουμε στους μαθητές μας το μήνυμα της σημαντικότητας του δεσίματος του ανθρώπου με το περιβάλλον και τις ωφέλειες που μπορούν να προκύψουν από μια καλή τέτοια σχέση.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ οφείλουμε να απευθύνουμε, στον δήμαρχο Μετεώρων κ. Αλέκο και στους αντιδημάρχους του δήμου κ. Θώμο και κ. Τσίκαρη αλλά και στον ανάδοχο του έργου κατασκευής του πάρκου κ. Μπαμπαλή, για την αμέριστη βοήθεια και την άμεση ανταπόκριση στο κάλεσμά μας.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ