Αγαπητοί γονείς  και  κηδεμόνες,

Η   ημέρα  ενημέρωσης  για  την  πρόοδο  των  μαθητών,   είναι  η  Τετάρτη  από  την 3η  έως  και  την  5η  διδακτική  ώρα.  Λόγω  όμως  των  ειδικών  συνθηκών  που  επικρατούν  και  στα  σχολεία  μας  η  ενημέρωση  αυτή  μπορεί  να  γίνει  με  τους  παρακάτω  δύο  τρόπους :

Α.  Με  επίσκεψη  στο  σχολείο  αλλά  πριν  έρθετε  θα  πρέπει  να  επικοινωνήσετε  με  τη  γραμματεία  μας (τηλ  2432075000) ώστε  να  εξασφαλίσετε  την είσοδο  σ’ αυτό,  αφού  ο  αριθμός  των  γονέων-κηδεμόνων  που  θα  μπορούν  να  έρχονται  κάθε  Τετάρτη  θα  είναι  περιορισμένος.

Β.  Με  σύνδεση  στην  πλατφόρμα  Webex (είναι  η  πλατφόρμα  που  χρησιμοποιούν  μαθητές και  καθηγητές  στην  Τηλεκπαίδευση)  και  στα  personal rooms  των  συναδέλφων  με  τους  οποίους  θέλετε  να  επικοινωνήσετε. Και  σε  αυτή  την  περίπτωση  θα  πρέπει  να  επικοινωνήσετε  πριν  την  Τετάρτη,  με  τη  γραμματεία  του  σχολείου  (2432075000)  και  να  δηλώσετε  τους  εκπαιδευτικούς  με  τους  οποίους   θέλετε  να  μιλήσετε, ώστε  να  ειδοποιηθούν   και  να  σας  περιμένουν. Περισσότερες πληροφορίες για αυτό τον τρόπο επικοινωνίας μπορείτε να αναζητήσετε στη γραμματεία ή στη Διεύθυνση του σχολείου.

Και   στις  δύο  παραπάνω  περιπτώσεις  η  επικοινωνία   θα  γίνεται  σύμφωνα  με  τη  διαθεσιμότητα  των  εκπαιδευτικών  για  την   Τετάρτη, όπως  αυτή    φαίνεται  στον παρακάτω  πίνακα.

ΕιδικότηταΩρα 3η (10:05-10:45)Ωρα 4η (10:55-11:35)Ωρα 5η (11:45-12:25)
1Αλμπάνη ΠολυξένηΦιλόλογος Ναι
28Τσίκαρη ΑικατερίνηΓυμνάστρια  Ναι
29Φίλου  Στυλιανή ΒιολόγοςΝαι
30Χρυσικού  ΕιρήνηΦιλόλογοςΝαι

Παρατήρηση:  Για  όσους  συναδέλφους  δεν  υπάρχει «Ναι» σε  κάποια από  τις  τρεις  στήλες   του  παραπάνω  πίνακα, χρειάζεται  ειδική  συνεννόηση  με  τη  γραμματεία   για  επικοινωνία  μαζί  τους, καθώς  μετακινούνται  και  σε  άλλα  σχολεία  για  να  καλύψουν  το  διδακτικό  τους  ωράριο.

Καρατώλος  Γιώργος

Διευθυντής  ΓΕΛ Καλαμπάκας