Αγαπητοί γονείς  και  κηδεμόνες,
θα  ήθελα  να  σας  ενημερώσω  για  τα  εξής  δύο  θέματα:
Α.    Η   ημέρα  ενημέρωσης  γονέων-κηδεμόνων  για  την  πρόοδο  των  παιδιών τους,   είναι  κάθε  Τετάρτη  από  την 3η  έως  και  την  5η  διδακτική  ώρα.  Λόγω  όμως  των  ειδικών  συνθηκών  που  επικρατούν  και  στα  σχολεία  μας, πριν  έρθετε  στο  σχολείο   θα  πρέπει  να  επικοινωνήσετε  με  τη  γραμματεία  μας (τηλ  24320-75000) ώστε  να  εξασφαλίσετε  την είσοδο σ’ αυτό,  αφού  ο  αριθμός  των  γονέων-κηδεμόνων  που  θα  μπορούν  να  έρχονται  κάθε  Τετάρτη  θα  είναι  περιορισμένος.
Β. Καθώς  είναι  καιρός  πλέον  να  ορίσουμε  τον  σύλλογο  «γονέων και κηδεμόνων»  ο  οποίος   αποτελεί  μια  ιδιαίτερα  σημαντική  βοήθεια  και  στήριγμα  για  τη  σχολική  μας  κοινότητα, ειδικά  στις  ιδιαίτερες  εποχές  που  διανύουμε, σας  καλώ   την  Πέμπτη  22/10/2020   και  ώρα  13:00  στον  αύλειο  χώρο  του  σχολείου, για  να  γνωριστούμε   και  να  έχουμε   την  πρώτη  μας  γενική συνέλευση. Η  παρουσία  όλων  σας  θα  με  χαροποιήσει  και  θα  με  τιμήσει  ιδιαίτερα.
Περισσότερα στη διεύθυνση https://tinyurl.com/y42vw7n5

Καρατώλος Γιώργος