Το Γενικό Λύκειο Καλαμπάκας πραγματοποίησε σήμερα Σάββατο 13/05/2023, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου την τελευταία του σχολική δράση για φέτος, στο πλαίσιο της οποίας είχε την ιδιαίτερη τιμή και χαρά να φιλοξενήσει ως ομιλητές τέσσερις διακεκριμένους επιστήμονες, που κατέθεσαν ο καθένας από την δική του οπτική τις θέσεις του για το θέμα :

«Ενδοοικογενειακή κρίση και διαζύγιο: επιπτώσεις στις σχολικές επιδόσεις και την ψυχική υγεία των μαθητών»

Στην εκδήλωση μίλησαν οι:

Dr Χρήστος Λιάπης, ψυχίατρος/ διδάκτωρ του Πανεπιστημίου Αθηνών
Πανοσιολογιώτατος ιεροκήρυκας της Ιεράς Μητροπόλεως Σταγών και Μετεώρων αρχιμανδρίτης Χρίστος Κυριαζόπουλος, Dr Βυζαντινής Ιστορίας Α.Π.Θ
κ. Μαρία Φροσυνάκη, δικηγόρος και πρόεδρος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων
κ. Αθανάσιος Βλάχος, δημοσιογράφος

Την εκδήλωση διοργάνωσε η  ομάδα  δράσης  του σχολείου μας “Οικογένεια – σχολείο σε αγαστή συνεργασία”  αποτελούμενη από τις κυρίες  Λιάπη, Μουλά και Κόικα σε συνεργασία με τον Διευθυντή του σχολείου κ Καρατώλο.

Ευχαριστούμε θερμά τους εκλεκτούς καλεσμένους-ομιλητές μας καθώς και τους γονείς και εκπαιδευτικούς που παραβρέθηκαν και παρακολούθησαν την εκδήλωση.