Τελευταία ενημέρωση
02 /05/2010

Τα Νέα μας

-13/09/2010: O ιστότοπος έχει αλλάξει. Επισκεφτείτε τον νέο.

-01/05/2010, Χρήσιμα για τους αποφοίτους:
>Υπολογιστικό φύλλο υπολογισμού μορίων
>Διεύθυνσεις ΑΕΙ - ΤΕΙ
>Βάσεις 2009
>Μηχανογραφικό 2010 και άλλα έντυπα.

-3/5/2010, Εργασίες μαθητών στην Τεχνολογία Επικοινωνιών

Φωτογραφίες

-Η ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου κατέλαβε την πρώτη θέση στα Τρίκαλα για το σχολικό έτος 2009-2010. Η επιτυχία είχε επαναληφθεί το σχολικό έτος 2005-2006. Συγχαρητήρια στα παιδιά της ομάδας και πάντα να χαίρονται το παιχνίδι έχοντας σαν αρχή τους το «ευ αγωνίζεσθε».

-Δείτε τα νέα των περιβαλλοντικών δράσεων του σχολείου στο σχετικό μας Ιστολόγιο.

-Εργασία με θέμα "Μεσογειακή διατροφή - Η σημασία της ελιάς και η σχέση της με το περιβάλλον"

-14/12/2009: Ας μην ξεχνάμε την Ανακύκλωση. Ας βοηθήσουμε όλοι και ας πρωτοστατήσουν οι νέοι της πόλης ενημερώνοντας και πείθοντας και τους μεγαλύτερους.

-Απειλές από την ακτινοβολία του ασύρματου Ιντερνετ

.

Παρακολουθήστε το βίντεο από την εκδήλωση "Μεγαλώνοντας με το Διαδίκτυο, Η φωτεινή και σκοτεινή πλευρά του Διαδικτύου."

-ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ μπαταριών: Ας βοηθήσουμε στην ανακύκλωση των μπαταριών με τη χρήση των δύο ειδικών κάδων που τοποθετήθηκαν στο σχολείο. Θα προστατεύσουμε έτσι το έδαφος και το νερό από τις επικίνδυνες ουσίες που περιέχουν.

-Ιστολόγιο με περιβαλλοντικές δράσεις του σχολείου

- Τροχαία Ατυχήματα

-Στην διεύθυσνη www.saferinternet.gr υπάρχουν χρήσιμες πληροφορίες για την πλοήγηση στο διαδίκτυο.

-Δείτε στην Ιστορία φωτογραφίες και κείμενα σχετικά με την κατασκευή του σχολείου.

-Η ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου κατέλαβε τη δεύτερη θέση στη Θεσσαλία για το σχολικό έτος 2005-2006

.