Συμμετοχή και διακρίση του σχολείου μας στους Ε? Διαλυκειακούς Ρητορικούς Αγώνες

Δημοσθένης

Την Παρασκευή 3 και το Σάββατο 4 Μαρτίου 2017 το σχολείο μας συμμετείχε στους στους Ε? Διαλυκειακούς  Ρητορικούς

Αγώνες που έλαβαν χώρα στο 9ο λύκειο Τρικάλων. Οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας κατάφεραν να διακριθούν ανά?εσα σε 180 συμμαθητές τους.

1) Σακκά Ζωή 2ο Αργυρό βραβείο στο ο?αδικό αγώνισ?α των διττών λόγων (ΓΕΛ Καλα?πάκας)

2) Κουβελά Ευθυ?ία 8η δεινότερη ρήτορας στο αγώνισ?α του προτρεπτικού λόγου και πρώτη αναπληρω?ατική για τον η?ιτελικό του Σαββάτου 4 Μαρτίου (Εκπαιδευτήρια «Αθηνά»)

Για τη συ??ετοχή τους βραβεύτηκαν και οι εξής μαθητές και μαθήτριες του ΓΕΛ Καλα?πάκας:

1) Τσαρουχάς Θε?ιστοκλής (αυθόρ?ητος λόγος)

2) Ρίζος Χαράλα?πος (αυθόρ?ητος λόγος)

3) Πώχος Φίλιππος (προτρεπτικός λόγος)

4) Πρέβεζα Ασπασία (προτρεπτικός λόγος)

5) Χασιώτη Ειρήνη (προτρεπτικός λόγος)

6) Μαντάρα Βαρβάρα (διττοί λόγοι)

7) Σινάνη Ρέα (προτρεπτικός λόγος)

Τους ?αθητές και τις ?αθήτριες συγχαίρουμε ολόψυχα για τη ρητορική δεινότητα, την παρρησία τους και τo "ευ αγωνίζεσθαι" και ολόψυχα ευχό?αστε "αιέν αριστεύειν".